Organizacja czasu, Pobieralnia

Plany zajęć dla studentów dziennych oraz zaocznych

29 września 2017

No i stało się – skończyły się 3 miesiące wakacji dla studentów.  Po zwiększonym ruchu w mieście łatwo można się domyśleć, że już październik – co oznacza powrót na uczelnię. Choć większość z Was nie jest zadowolona z tego faktu to stwierdziłam, że umilę Wam ten czas moimi nowymi grafikami. Na dobry początek roku akademickiego. 🙂 (więcej…)

Bez kategorii

Kon-Krus

7 września 2017

Firma Kon-Krus powstała 15 lutego 1991 roku.

Od początku istnienia firmy główną jej działalnością było świadczenie usług dla ludności, takich jak wygłuszanie drzwi, montaż żaluzji poziomych i pionowych vertikale.

Obecnie bogate doświadczenie w wykonywaniu kontrukcji aluminiowych pozwala nam na realizację wraz z montażem nawet najbardziej wyszukanych pomysłów zarówno indywidualnych klientów jak i projektantów. Przekrój wykonywanych prac jest bardzo szeroki i praktycznie nie ma ograniczeń w tworzeniu konstrukcji i gotowych produktów z profili uluminiowych. Precyzyjny proces formatowania aluminium pozwala na realizację bardzo wyszukanych pomysłów i spełnienia różnych oczekiwań klienta.

Strona Kon-Krus uwagi

Szablon graficzny strony został utworzony przeze mnie ale nie jako Carmine Design a jako grafik komputerowy w agencji reklamowej. Uważam, że warto dodać tą informację ze względu na prawa autorskie.

kon-krus

konkrus

konkrus

Materiały drukowane

Katalogi produktowe dla Pro-Vega

Uwielbiam swoje miasto rodzinne Łowicz. Jest to mała mieścina, zapełniona folklorem, mlekiem, dżemami i… Rolnikami. 😉 Choć nie ma tutaj czego szukać wieczorami bądź na randkę, w koło same kościoły to ma swój urok. Dlatego możecie się domyślić jak ucieszyła mnie informacja o zleceniu właśnie w tym mieście – tym bardziej, że jest możliwość spotkania, poznania bliżej Klienta. (więcej…)

Bez kategorii

Dlaczego warto korzystać z Google Fonts

O Google Fonts wie już chyba każdy, kto próbował swoich sił w tworzeniu bądź obsługi swojej strony internetowej. Dla tych co nie wiedzą: Jest to zbiór darmowych fontów (na licencji open source – czyli możemy ich śmiało i bez obaw używać do użytku prywatnego jak i komercyjnego), które możemy wstawić na nasz blog bądź grafikę. Nie od dziś wiadomo, że krój pisma i barwy kolorów to jedne z najważniejszych aspektów na naszej stronie, trzeba je przemyśleć i odpowiednio dopasować.

Dlaczego warto korzystać z Google Fonts?

Poza faktami, że pokazuje nam darmowe fonty (przy płatnych jest odpowiednia informacja) i oszczędza nam czas szukaniu na wielu stronach podglądów i danych to posiada bardzo fajne cechy:

1. Mamy szybki podgląd na wygląd fontu, bez konieczności wchodzenia w szczegóły. Każdy krój posiada swój przykładowy tekst, po czym możemy często zweryfikować czy to jest to, czego szukamy.

google

2. Wyszukiwanie fontów wg. ich kategorii, czyli:
– szeryfowe
– bezszeryfowe
– display (dekoracyjne)
– stylizowane na ręcznie pisane
– monospace (jednakowa szerokość wszystkich znaków)

Jest to bardzo fajna opcja, jeżeli wiemy jaki mniej więcej krój pisma nas interesuje. Bądź całkowicie odpada.

3. Jest opcja sortowania od najpopularniejszych, ostatnio dodanych czy też alfabetycznie.

Jeśli nie możemy się zdecydować to zawsze możemy podejrzeć, jakie są najczęściej używane, być może pomoże nam to podjąć szybciej decyzję. 🙂

4. Wybór języka fontu.

Za tę opcję najbardziej uwielbiam Google Fonts. Ile razy zdarzyło Wam się godzinami szukać tego jedynego, najpiękniejszego, niepowtarzalnego fontu, ściągnęliście go, wrzuciliście na stronę i z iskierkami w oczach odpalacie swoje nowe dzieło a tu… BRAK POLSKICH ZNAKÓW?! To chyba moja największa zmora przy wyborze niestandardowych krojów pisma.

I tu z pomocą przychodzi Google – wybierając Latin Extended ułatwiamy sobie życie ponieważ od teraz pokazują nam się tylko rodziny fontów, przystosowane do łaciny. Co prawda nie gwarantuje to, że wszystkie kroje będą posiadać polskie ogonki ale znacznie zawęża nam to grupę szukania. Poza tym możemy na bieżąco weryfikować, wpisując swój tekst.

5. Filtrowanie stylu fontu.

Kolejny bajer. Nie wiesz jaki chcesz font ale wiesz, że ma być pochylony albo pogrubiony? Nie ma problemu, wystarczy to zaznaczyć w opcjach filtrowania! Mało tego, możesz ustawić jak bardzo Light bądź Bold oczekujesz. 🙂 W tej opcji możesz wybrać:
– liczbę styli, ile ma posiadać font
– grubość
– stopień pochylenia
– wielkość

Jak widzicie, plusów jest całe grono, minusów tylko kilka i to małych, chociażby brak wyboru języka polskiego. 🙂 Ale nie oszukujmy się – nie ma rzeczy idealnych. Przyznajcie się – korzystacie z Google Fonts? Jak Wam się układa współpraca? A może macie inny portal warty uwagi?

Jeżeli nie wiecie jak korzystać z Google Fonts, dodawać kod na stronie – czytajcie uważnie bloga. Na dniach pojawi się krótka i konkretna instrukcja obsługi. 😉

Pobieralnia, Tapety

Tapeta kalendarz na maj 2017

Za oknem wiosny niestety jeszcze nie widać – zobaczmy więc ją na ekranie! 🙂 Majówka na szczęście pokazuje pierwsze promienie słońca i zachęca do grillowania oraz spacerowania – wiatr jeszcze nam to psuje ale liczę na jak najszybszą poprawę. Zaprośmy dobrą pogodę naszą tapetą i pięknym tekstem! (więcej…)

Pobieralnia, Tapety

Tapeta kalendarz na czerwiec 2017

Kochani, mamy lato! W końcu słoneczko, letni deszcz i oczywiście burze, dające klimat ale również chwile grozy! Doczekaliśmy się. 🙂

Wiele osób już z mojego FanPage’a wie, że zmieniłam pracę: odeszłam z agencji reklamowej na rzecz dość sporej firmy produkującej lakiery hybrydowe. Oczywiście stanowisko dalej jako grafik, jakżeby inaczej! Praca w biurze ma swoje plusy i minusy choć nie musicie się martwić – wracam do pracy z Karminem na pełnych obrotach i jestem dla Waszej dyspozycji! (więcej…)