Blog updates

Latest news & updates
Blog

Spotkanie BLOGtej w Teatrze Polskim

17 stycznia 2017

#3 BLOGtej Poznań

Witajcie w te mroźne, zimowe wieczory! Dziś trochę relacji i wrażeń z wydarzenia. 🙂
Wczoraj miałam przyjemność gościć na 3 spotkaniu BLOGtej w Teatrze Polskim w Poznaniu. Program całej imprezy:
1. Ola Gościniak – Jestem Interaktywna – przybliżyła tajniki WordPressa, głównie jeżeli chodzi o SEO
2. Hydepark – poznanie nowych blogerów
3. AFTER – bawiliśmy się w Browar Setka 😉
Prezentacja miała wstęp bezpłatny (pomijając szukanie odpowiedniego miejsca parkingowego!) praktycznie w samym centum miasta. Byłam pierwszy raz w tym teatrze i już wiem, że nie ostatni. Głównym powodem, dla którego chciałam przybyć na spotkanie było poznanie Oli, która jest jedną z osób, które mnie inspirują. 🙂 Podziwiam kobiety, które osiągnęły tak dużo i mam nadzieję, że w niedługim czasie będę mogła im dorównać!

 

Przebieg spotkania

Niestety nie posiadam dobrego aparatu i nie miałam możliwości zrobienia profesjonalnych zdjęć. Możliwe, że w niedługim czasie się to zmieni ale w pierwszej kolejności są jeszcze inne wydatki, które przydadzą się bardziej i częściej. Zobaczcie początek spotkania z widowni. 🙂 Jakość niestety nie powala ale coś widać, było też trochę ciemniej aby było dobrze widać przygotowaną prezentację.

BLOGtej

Całość zaczęła się prawie punktualnie bo około 18:35 – czekaliśmy na spóźnialskich. 😉 Jak to na takich imprezach bywa – pierwsze co to krótkie przedstawienie wydarzenia, przedstawienie głównej osoby prowadzącej i zabranie się za prezentację. Całość była zrobiona trochę w czarodziejski klimat – Ola posiadała nawet swoją osobistą różdżkę. 😉 Krótki opis co poruszała odnośnie WordPress’a:
1. Sztuczki w WP
2. Dobre zaklęcia
3. Czarodziejskie wtyczki
4. SEO a czarna magia
5. Czas na sztuczkę!
6. Dołącz do sabatu

Wiele rzeczy było mi idealnie znanych, jednak były też momenty mojego zaciekawienia i zdziwienia. Dzisiaj zainstalowałam aplikację WordPress na mój telefon – dowiedziałam się o niej dzięki temu spotkaniu! Ola za pomocą tej wtyczki szybko i sprawnie w ciągu kilku sekund dodała grupowe selfie na swojego bloga. Efekt możecie zobaczyć u niej na stronie klik! Nawet załapałam się na zdjęciu – 3 rząd po lewej stronie w białej koronce, machająca, to ja! 😉

Spotkanie było również nagrywane na żywo przez WTK – urywki można zobaczyć na stronie.

 

Ogólna ocena wydarzenia

Cóż mogę jeszcze dodać – bardzo się cieszę, że udało mi się wyrwać i poświęcić kilka godzin na te wydarzenie. Poznałam kilka ciekawych ludzi i poznałam kilka ciekawostek. Na pewno skorzystam z kolejnej edycji organizowanej w Poznaniu i Was również do tego zachęcam – będzie możliwość spotkania się osobiście! Polecam również, jeżeli ktoś jeszcze jej nie zna, zobaczyć czym Ola Gościniak się zajmuje – kobieta mówi od rzeczy. 😉 Posiada również swoją grupę wsparcia na FB, do której uczęszczam

A może ktoś z Was był na podobnym wydarzeniu?