Blog updates

Latest news & updates
Blog

Rok 2016 – podsumowanie i postanowienia na rok 2017!

2 stycznia 2017

Rok 2016 dobiegł już końca. Jaki był ten rok dla mnie? Na pewno pełen zmian, nowości i prób, które bywały czasem dość trudne. Nie ukrywam, że były wzloty i upadki, początek roku dał mi mocno w kość, koniec okazał się wyjątkowo łaskawy. Mógłabym pewnie napisać obszerną książkę w oparciu o swoje przeżycia z przeszłego roku, ale krótko wspomnę tylko o najważniejszych wydarzeniach w moim małym (wielkim) świecie w roku 2016.

 

 

 

2016 biznesowo

Carmine Design i życie zawodowe

Rok 2016 był dużym przełomem. Niestety nie od samego początku było tak kolorowo, jak na koniec ostatniego miesiąca. Kolejny rok pracy minął mi jako grafik komputerowy w pewnej agencji reklamowej w Poznaniu, gdzie wciąż zdobywam wykształcenie i doświadczenie.

Najważniejsze jednak jest coś innego: To właśnie w 2016 roku, w sierpniu, stworzyłam Carmine Design. Pomysł na studio był już od kilku lat, brakowało mi tak naprawdę odwagi na zrobienie pierwszych kroków aż do teraz! Jesteśmy z Wami już pół roku i uważam, że były to bardzo pracowite miesiące, które przyniosły mi bardzo dużo nowych wyzwań i przede wszystkim poznałam niesamowitych ludzi. Tak naprawdę dzięki Carmine Design wiem, że dobrzy ludzie jeszcze istnieją na ziemi i mają się całkiem nieźle. 😉 Nawiązałam dość dużo współprac, jednych mniejszych, drugich większych, jednak wszystkie są tak samo dla mnie ważne.

Kolejnym bardzo ważnym elementem była decyzja o zdobywaniu certyfikatów. Wcześniej działałam jako samouczek – z bardzo dobrym efektem 😉 , ale ciągle czegoś było mi mało. Uświadomiłam sobie, że ja, jako potencjalny klient, chciałabym skorzystać z usług osób, które mogą pochwalić się nie tylko ciekawym portfolio ale również udowodnić, że posiadają wiedzę i nie kopiują czyiś prac. Jest to bardzo czaso i pracochłonne, choć uważam, że klienci są tego warci. I warto to robić.

 

2016 prywatnie

Życie prywatne

Nie jestem dobra w opisywaniu swojego życia, wolę kiedy to ludzie mnie poznają i wyrażą swoją opinię na mój temat. Nie zawsze są pozytywne ale nie ma osoby, która dogodziłaby każdemu. 😉 Pod względem prywatnym rok 2016 był dość ciężkim i wymagającym rokiem. Początek zapowiadał się niezbyt obiecująco – problemy zdrowotne nie polepszały się, sytuacja finansowa nie była również najlepsza. Mam wrażenie, że im dłużej ten rok trwał tym więcej dawał mi od siebie.

Tak samo jak w życiu biznesowym to sierpień był moim miesiącem przełomowym: Po wielu latach udało mi się zakupić w końcu samochód marzeń. Koniec komunikacji miejskiej, wiecie jakie to cudowne uczucie?! 😉 Kolejne miesiące udowodniły mi również, że moje zdrowie pomału wraca do normy – jeszcze daleka droga ale pierwsze efekty już są, jest to wielka ulga!

Nie mogę zapomnieć też o moim Ukochanym, który kolejny rok jest przy mnie, wspierając, pomagając, ucząc, doradzając, marudząc. 😉 Uważam, że druga połówka jest bardzo ważna w życiu, dla mnie stanowi to jakby sens życia. Nie pomijając oczywiście rozwoju osobistego, bo swoje plany i marzenia trzeba mieć. I hobby!

Ważnym przełomem w tym roku była też obrona pracy inżynierskiej: Mogę się już nazwać oficjalnie inżynierem informatyki! Było ciężko ale warto! 🙂

 

2017

Rok 2017

Wiem, że rok 2017 będzie lepszy od 2016. Przede mną mnóstwo planów, mnóstwo pracy, ale wiem, że jest nad czym pracować! Mam, jak każdy, kilka swoich głównych postanowień, wierzę, że tym razem uda mi się je wszystkie zrealizować. Wydaje mi się, że jest to możliwe bo bardzo dojrzałam przez ten rok i nauczyłam stawiać się realistyczne cele. To wszystko dzięki Wam!

 

To by było tyle o mnie i moich przeżyciach z poprzedniego roku. A Wy, jakie macie wrażenia na temat minionego roku i czy myślisz coś o nowym, a może wolisz pełny spontan? Niezależnie od tego, jak oceniasz rok 2016 i czy masz jakiekolwiek postanowienia na 2017, życzę Ci, byś w Nowym Roku 2017 był(a) po prostu szczęśliwy(a). Pamiętaj, to Ty decydujesz o swoim życiu!